MEDAK 2017-2018 Eğitim Sezonunu Açtık

  MEDAK 2017-2018 Eğitim sezonunu Kampçılık Malzemeleri Eğitimimiz ile başlatıyoruz.
2018 Mayıs ayına kadar sürecek ve dağcılık, medikal kurtarma ve kentsel arama kurtarma ile ilgili toplam 18 eğitimin gerçekleştirileceği eğitim programımızda alınması gereken eğitimlerin başında kampçılık malzemeleri eğitimi geliyor.
Gerçekleştirilecek olan kamp ve dağcılık eğitim faaliyetlerinde operasyon ve saha projelerinde kullanılacak kişisel ve genel tüm malzemelerin tanıtıldığı…

Details

Motosikletçilere Kampta İlkyardım Eğitimi

      DenemeTahtası platformunun kurucusu Erkin Yeşil‘in düzenlediği ‘Keyif ve Atolye Kampı’nda Motorsiklet Kullananlar için ilk yardım Atolyesi düzenledik. Eğitimde sık karşılaşılan motor kazaları, motorsiklete uygun ilk yardım çantası hazırlama ve motor kazalarında ilkyardım müdahaleleri konuları işlendi. Bu güzel kamp ve atolye için Erkin Yeşil‘e ve bütün katılımcılara teşekkür ederiz.

Details

Tıp öğrencilerine ‘Saha’da Çalışma, İnsani Yardım Pratikleri ve Uluslararası Proje/Fon Başvuruları’nı anlattık.

Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi seçmeli dersi “Service Learning”(Toplum İçinde Öğrenme) kapsamında tıp öğrencilerine ‘Saha’da Çalışma, İnsani Yardım Pratikleri ve Uluslararası Proje/Fon Başvuruları’nı anlattık.  08.10.2017 Ders kapsamında öğrenciler tarafından hazırlanan insani yardım projesi MEDAK Proje Ofisi tarafından değerlendirilecek ve not verilecektir.    

Details

35 Suriyeli Anneye İlkyardım Eğitimi Verdik

International Medical Corps tarafından desteklenen “Suriye’li Anneler için İlkyardım Eğitimleri” projemiz için hazırladığımız eğitim programımızı bu hafta da İstanbul Fatih’te gerçekleştirdik.
Bu haftaki eğitimimizde 35 Suriyeli anneye ilkyardım eğitimi verdik ve tüm annelere geniş içerikli ilkyardım çantaları dağıttık.
Tümü Sağlık Bakanlığı Sertifikalı İlk Yardım Eğitmenlerimiz tarafından verilen eğitimler önümüzdeki haftalarda da devam edecek.

ACU MEDAK Kulübü’nden Mülteci Çocuklara Sağlık Taraması

4 Mart Cumartesi günü Suriye Ömeri Bölgesi Yetimleri Derneği tarafından kurulan Çocuk Yurdu’nda ACU MEDAK Kulübü öğrencileri olarak Bahçeşehir Üniversitesi EMSA Kulübü’nden arkadaşlarımız ile birlikte mülteci çocuklara yönelik sağlık taraması projemizi gerçekleştirdik. Projemize katılıp temel fizik muayenelerde bize destek olan Dr. Süleyman Tilif’e, çocuklara diş sağlığı eğitimi vermek ve diş muayenelerini yapmak için bize katılan Diş…

Details

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde TED Koleji Velilerine İlkyardım Anlattık.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde TED Koleji’nin değerli velilerine ilk yardım ve afet bilinçlendirme semineri gerçekleştirdik. Eğitime olan ilgileri ve duyarlılıklarından dolayı kendilerini kutlarken ekibimize gösterdikleri misafirperverlikten ötürü kendilerine teşekkür ediyor, bu vesileyle tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz.